Metamorfozy Doroty Szelągowskiej

Metamorfozy Doroty Szelągowskiej
Metamorfozy Doroty Szelągowskiej
Każde wnętrze da się zmienić we wnętrze z marzeń!

Gospodyni programu, Dorota Szelągowska, pokazuje, jak łatwo można zamienić każde wnętrze we wnętrze swoich marzeń. W każdym odcinku zabiera się za jedno pomieszczenie, przedstawiając jego dwie wersje stylistyczne, a co najważniejsze – robi to bez remontu. Tym razem nie będzie współpracowała z właścicielami mieszkań czy domów. Na pierwszym planie jest pomieszczenie: sypialnia, salon czy pokój dziecka, które potrzebują metamorfozy. Są bez charakteru, bez wyrazu, zagracone lub po prostu brzydkie. Dorota pokaże, że widoczna zmiana wystroju nie wymaga za każdym razem totalnej demolki. Wystarczy dobry pomysł, kilka dekoratorskich patentów i zapał do realizacji.

W każdym odcinku Dorota pokaże dwie stylizacje tego samego wnętrza. Zaprosi także do swojego warsztatu, gdzie krok po kroku pokaże, jak samodzielne wykonać dekoracje czy przerobić meble. Odwiedzi też sklep, galerię czy rzemieślnika i pokaże nam swoje miejsca, w których inspiruje się, robi zakupy i zasięga rady specjalistów. Doradzi, jak dobrać tapetę, farby, tkaniny, profesjonalnie tapicerować itp. – „łup" z takiej wyprawy znajdzie się w aranżacji.

W SZÓSTYM ODCINKU:

Taras i balkon to miejsca, na które z reguły nie mamy pomysłu, a czasem też po prostu urządzamy je na samym końcu. Finał tego jest taki, że przestrzeń, która mogłaby pełnić rolę dodatkowego letniego pokoju, staje się schowkiem i graciarnią. W tym odcinku Dorota pokaże, jak w niecodzienny sposób zaaranżować duży balkon, taras czy przydomowy ogródek. Patenty sprawdzą się w każdej rekreacyjnej przestrzeni. Pierwsza metamorfoza to marzenie z dzieciństwa: huśtawki, tipi i plaża. Druga aranżacja jest zdecydowanie bardziej... dorosła. Zadaszony taras przy użyciu drewnianej podłogi i odpowiednich dodatków, mebli i dywanu stanie się kolejnym pokojem. Przestrzenią, w której można przyjmować gości, jeść i odpoczywać kilka miesięcy w roku.

podziel się: