80-metrowy loft z 6. odcinka "Domowych rewolucji"

Drewno i metal
"Domowe rewolucje": łzy popłynęły już po wejściu do przedpokoju!

W 6. odcinku trzeciego sezonu "Domowych rewolucji" Dorota Szelągowska i jej ekipa wyremontowali największe jak dotąd mieszkanie - 80-metrowe mieszkanie Moniki i Bartka.

Przed programem lokal, choć duży, był bardzo nieustawny, bo dużą jego część zajmowały... korytarze. Po wyburzeniu ściany dzielącej jeden z nich z drugim i salonem, powstał naprawdę duży pokój, w którym znalazł się salon, kuchnia i jadalnia. W części pozostałego przedpokoju wydzielono pomieszczenie gospodarcze, do którego przeniesiono z łazienki pralkę, robiąc w niej tym samym więcej miejsca na wannę z prysznicem.

Podczas demolki na ścianach odkryto prawdziwy beton, który w kilku miejscach odsłonięto. W całym mieszkaniu położono natomiast płytki winylowe LVT imitujące beton, które ocieplają leżące na podłodze sztuczne futra i dywany w naturalnych kolorach.

W większości mieszkania króluje szarość i czerń, ale w sypialni mocnym akcentem jest ściana w kolorze ciemnej zieleni. Natomiast w pokoju Jasia - syna bohaterów, dominuje kolor niebieski z żółtymi, kontrastowymi dodatkami.

Zobaczcie galerię zdjęć z tego mieszkania w loftowym stylu:

Mieszkanie z 6. odcinka "Domowych rewolucji"
Z dwóch wcześniej istniejących przedpokojów powstał jeden, z którego przechodzi się do wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu.
W mieszkaniu Moniki i Bartka - choć sporym, bo 80-metrowym - brakowało miejsca na pralkę, a suszarki nie było. Dorota postanowiła więc stworzyć dla nich oddzielnie pomieszczenie gospodarcze, w którym zmieści się pralka, suszarka, mop, odkurzacz itd.
Szczotkowanie desek polakierowanych przez Darka Stolarza kosztowała i jego i Dorotę sporo pracy, ale efekt końcowy jest tego wart!
Na przedpokoju pod lustrem w czarnej ramie stanęła czarna konsola na metalowych nóżkach, nadających jej industrialnego charakteru, pasującego do loftowego wnętrza.
+25
Zobacz galerię

Mieszkanie z 6. odcinka "Domowych rewolucji"

Autor: Paulina Lipka

podziel się: