"Dorota inspiruje": mikroskopijna łazienka oraz jasny salon Kai i Damiana

Dorota Szelągowska w łazience z 6
"Dorota inspiruje": remont łazienki umożliwiło przeniesienie pralki do salonu!
Łazienka, której remontu podjęła się Dorota Szelągowska w 6. odcinku programu "Dorota inspiruje", była tak mikroskopijna, że prowadzaca musiała wynieść z niej pralkę, by w ogóle rozpocząć remont. Mimo choroby prowadzącej ekipa stanęła na wysokości zadania i w kilka dni stworzyła nie tylko ciemną i elegancką łazienkę, ale też odnowiła salon młodych rodziców: Kai oraz Damiana.

Kaję i Damiana w najbliższym czasie czeka prawdziwe wyzwanie. Młode małżeństwo spodziewa się narodzin bliźniąt. Przy niemowlętach czeka ich ogrom pracy oraz obowiązków, a przecież od ponad 1,5-roku wychowują jeszcze swoją pierworodną córkę, Gabrysię. Dziewczynka jest ich oczkiem w głowie i pochłania uwagę rodziców w 100%. Mimo to młodzi rodzice znaleźli czas, by konsekwentnie remontować oraz urządzać swoje mieszkanie. Niejednokrotnie inspirowali się pomysłami Doroty Szelągowskiej. Ze względu na nadchodzący poród nie zdołali jednak wyremontować łazienki i poprosili o to swoją idolkę.

Dorota Szelągowska i jej ekipa jak zwykle wyszła poza ramy wyznaczonego działania. Prowadzącej nie przeszkodziła choroba - w razie czego na posterunku stał przecież Darek Stolarz. To właśnie meblościanka stworzona przez mężczyznę pozwoliła na remont łazienki. Ekipa nie mogła bowiem zacząć rewolucji w łazience, póki nie wyniesiono z niej pralki. Nowa pralka wraz z suszarką stanęły w szafkach w salonie. Na wysokim białym meblu autorstwa Darka pojawił się również telewizor.

Wstawienie szafy to nie jedyna zmiana dokonana przez Dorotę Szelągowską w salonie. Projektantka wnętrz zmieniła także kolor ścian na jaśniejszy, wstawiła nowe kanapy z mnóstwem poduch i przeniosła oraz uporządkowała galerię zdjęć. Dla Kai oraz Damiana rodzina jest najważniejsza, dlatego zależało im na zachowaniu podobizn bliskich oraz wspomnień na ścianach salonu.

Jedynie wspomnieniem jest stara i niewygodna łazienka. W nowej zamiast prysznica znalazła się wanna, co z pewnością przyda się podczas kąpieli trójki dzieci. Na chwilę wytchnienia w wannie będzie mogła liczyć także Kaja. Uważniej przyjrzy się wówczas kolorowym obrazom zawieszonym na ciemnych ścianach pomieszczenia. W 6. odcinku programu Dorota Szelągowska postawiła sobie za cel przełamanie mitu, że małe łazienki muszą być jasne. Projektantka postawiła na ciemne płytki nad wanną, natomiast na pozostałych ścianach pojawiła się farba o kolorze dobranym za pomocą spektrometru.

Czarne są również szafki łazienkowe. Pomieszczenie wydaje się przez ten dobór barw niezwykle eleganckie. O designerski wygląd dbają natomiast wieszaki zaprojektowane oraz stworzone własnoręcznie przez Dorotę oraz Darka Stolarza. Powstały one z uchwytów oraz drewnianych desek. Efekt? Niesamowity, podobnie zresztą jak metamorfoza całej łazienki.

"Dorota inspiruje": ciemna łazienka i jasny salon Kai oraz Damiana
"Dorota inspiruje": turkusowe płytki na ścianie łazienki
"Dorota inspiruje": za pomocą spektometru Dorota Szelągowska dobrała kolor ściany do płytek
"Dorota inspiruje": wieszak własnoręcznie zrobiony przez Dorotę Szelągowską
"Dorota inspiruje": ciemne płytki zostały ułożone na ścianie nad wanną
+5
Zobacz galerię

"Dorota inspiruje": ciemna łazienka i jasny salon Kai oraz Damiana

podziel się: