Inspiracje ze "Zgłoś remont": elegancka sypialnia z garderobą

Zgłoś remont: elegancka sypialnia. S06E08
Zgłoś remont: elegancka sypialnia. S06E08
Jeśli nie wiesz, w jakim stylu urządzić sypialnię, postaw na nieśmiertelną klasykę!

Sypialnia jest wnętrzem, w którym styl klasyczny zawsze się sprawdzi i muszą to przyznać nawet ci, którzy za nim nie przepadają. Jest on zdecydowanie bardziej przytulny niż chociażby styl industrialny, a przy tym jest zawsze modny.

W klasycznej sypialni - jak w każdym wnętrzu o tym przeznaczeniu - najważniejsze jest łóżko. Tutaj ten mebel powinien być dosyć masywny - tapicerowany, z zagłówkiem lub z baldachimem, na rzeźbionych nogach, jeśli wysokość pokoju na to pozwala. W 8. odcinku "Zgłoś remont" łóżko musiało znaleźć się pod skosem, więc nie mogło być bardzo wysokie. To, które stanęło w sypialni Małgorzaty i Włodka, ma głęboką skrzynię i zagłówek zrobiony na zamówienie o wysokości ściany kolankowej. Pokryte jest miękką, imitującą aksamit tkaniną w kolorze gołębim. Takie samo obicie ma ławka stojąca u jego nóg. To mebel o typowo klasycznym kształcie, podobnie jak stojące w rogu pokoju lustro i szafki nocne. Do fioletowo-niebieskich kwiatów na tapecie pasują lampki nocne. Przytulności wnętrzu dodają tekstylia - poduszki, narzuta i dekoracje okienne na całą ścianę.

W sypialni oprócz łóżka nie może zabraknąć miejsca do przechowywania ubrań. W tym pokoju udało się wydzielić odrębną garderobę z wieloma drążkami na wieszaki, szafkami i szufladami. Ich wewnętrzna organizacja została przemyślana i dopracowana głównie pod kątem potrzeb właścicielki. Znalazły się w niej nawet specjalne szufladki na biżuterię. Elegancji wnętrzu dodaje puf w stylu glamour.

Zgłoś remont: klasyczna sypialnia
Z pokoju rodem z lat 90-tych Krzysztof Miruć stworzył elegancką i przytulną sypialnię.
Taka ławka nie tylko doda stylu elegancji, ale i jest praktyczna. Można na niej na przykład przysiąść zakładając skarpetki ;)
Klimatu i przytulności tej sypialni dodają tekstylia - dużo poduszek, narzuta na łóżko i zasłony na całej ścianie.
Tapeta w kwiatowy wzór to kobiecy akcent w tym wnętrzu.
+3
Zobacz galerię

Zgłoś remont: klasyczna sypialnia

podziel się: