Inspiracje ze "Zgłoś remont": męski pokój z motywem rdzy

Zgłoś remont: pokój Alka po remoncie. S06E08
Zgłoś remont: pokój Alka po remoncie. S06E08
Męski styl aranżacji wnętrz trudno zdefiniować, bo przecież tak naprawdę każdy z mężczyzn ma inny gust. Dla Krzysztofa Mirucia ten styl oznacza ciemne kolory i nawiązania do stylów loftowego oraz industrialnego. Dał temu wyraz w aranżacji pokoju 19-letniego Alka.

Pokoje dla nastolatków to zawsze największe wyzwanie dla projektantów. Młody człowiek dokładnie wie, czego chce, co mu się nie podoba, ale jeszcze nie zawsze potrafi to wyartykułować. Trafienie w jego gusta jest więc czasami naprawdę trudne.

Przekonał się o tym Krzysztof Miruć w 8. odcinku "Zgłoś remont" - pierwszy projekt pokoju Alka został bowiem przez 19-latka skrytykowany z powodu... zbyt dużej ilości czerni! Architekt zmniejszył więc jej udział we wnętrzu i zdecydował się postawić na inny motyw kolorystyczny, mianowicie na rdzę. W realizacji jego wizji pomogli mu dwaj artyści - Artur, który stworzył wyjątkową ścianę imitującą zardzewiałą blachę i Mateusza, który wykonał szafkę oraz obudowy kaloryferów z zardzewiałej stali zabezpieczonej żywicą. Rdza to element, który kojarzy się ze starymi maszynami. Nawiązań do fabryki jest w pokoju Alka więcej - lampy imitujące te z czasów Edisona czy zbudowane z elementów przypominających mechanizm rowerowy.

Zgłoś remont: "zardzewiały" pokój. S06E08
Dzięki połączeniu pokoi sypialnia Alka mogła być podzielona na strefy. Tu widzicie strefę dzienną.
Plakaty i metalowe tabliczki zawisły na ścianie nad kanapą, by ją nieco ożywić.
Idealne miejsce do nauki dla studenta - praktyczne i stylowe!
Mateusz wykonał osłony na kaloryfer z zardzewiałej stali zabezpieczonej przed dalszą korozją.
+5
Zobacz galerię

Zgłoś remont: "zardzewiały" pokój. S06E08

Samo wnętrze, dzięki połączeniu dwóch pokoi, stało się na tyle przestronne, że udało się w nim wydzielić dwie strefy - dzienną i sypialnianą. W dziennej znalazła się kanapa, dwa pufy w etniczny wzór, telewizor, pod nim wspomniana "rdzewiejąca" szafka, oraz biurko stojące pod oknem. Część sypialniana to wygodne łóżko, szafa na wymiar, stolik nocny i lampka.

Całość tworzy wnętrze idealne dla nastolatka, wkraczającego w dorosłość - oryginalne i o męskim stylu.

podziel się: