Inspiracje ze "Zgłoś remont": nieduża, elegancka kuchnia w bloku

Kuchnia z 6. odcinka 6. sezonu Zgłoś remont
Krzysztof Miruć o remoncie kuchni z 6. odcinka "Zgłoś remont"
Zamknięte kuchnie to standard w budownictwie z czasów PRL, jednak i dziś wiele osób nie chce łączyć z salonem pomieszczenia, w którym się smaży i gotuje. Zresztą kuchnia w bloku z wielkiej płyty, choć na pierwszy rzut nieustawna, można być naprawdę funkcjonalna i elegancka. Zobaczcie sami!

W czasach, gdy większość osób chce mieć aneks kuchenny w salonie, projekty kuchni zamkniętej trafiają się projektantom stosunkowo rzadko. W 6. odcinku 6. sezonu "Zgłoś remont" zadanie wyremontowania oddzielnej kuchni dostał właśnie Krzysztof Miruć. Nie było ono łatwe, bo mieszkanie mieści się w bloku z wielkiej płyty, w których kuchnie są nieduże, wąskie i długie. Dodatkowym problemem była bardzo masywna lodówka, już stojąca w tym wnętrzu.

Agnieszka i Mariusz, właściciele mieszkania, chcieli, by kuchnia była utrzymana w kolorze granatowym. To piękny, ale "trudny" kolor, który może przytłaczać i powodować optycznie zmniejszenie i tak niedużego pomieszczenia. Krzysztof zdecydował się więc zrezygnować z wiszących szafek na rzecz bardzo wysokiej zabudowy lodówki i witrynek. Zgodnie z życzeniem bohaterów fronty szafek są granatowe i błyszczące, by odbijały światło. Ten sam zabieg zastosował, wybierając uchwyty, baterię na zlewie, listwy na ścianie i dekoracyjne dodatki w kolorze złotym.

Blat został wykonany z laminatu imitującego jasny marmur. Ten sam materiał znalazł się na ścianie, co dodaje wnętrzu głębi. Nieduża kuchnia zyskała na przestronności dzięki optymalnemu projektowi.

Sprawdź również rabaty na inne produkty wyposażenia wnętrz:

podziel się: