Spraw, by dzieci pokochały Twój ogród

Nowa Maja w ogrodzie
"Nowa Maja w ogrodzie": o takim domku na drzewie marzy każde dziecko!
Jak zachęcić dzieci do przebywania w ogrodzie? Najlepiej stwarzając im przestrzeń do zabaw. Z okazji dnia dziecka postanowiliśmy nieco Was zainspirować i zebraliśmy najciekawsze pomysły gospodarzy z programu "Nowa Maja w ogrodzie".

Ogrody, które odwiedza Maja Popielarska w programie „Nowa Maja w ogrodzie” to coś znacznie więcej niż tylko piękne kwiaty czy imponujące drzewa. Nie są to wystawy kwiatów, a ich właściciele nie tworzą ich jedynie, by później móc pochwalić się np. w HGTV. Tworzą je dla siebie oraz swoich bliskich. Mają być miejscem rodzinnego spędzania czasu. Miejscem nie tylko ciężkiej pracy (bo bez niej nie byłoby takich pięknych efektów), ale także miejscem na odpoczynek oraz zabawę. Zabawę zwłaszcza dzieci. Bo nasi gospodarze to osoby nie tylko o wielkim ogrodniczym talencie, ale także bardzo rodzinne. Projektując swoją działkę myślą o dzieciach i wnukach.

I tworzą dla nich niesamowite miejsca. Wymyślnymi konstrukcjami zachwyca się nawet Maja Popielarska, która do ogrodów przychodzi przecież w innym celu niż podziwianie domków na drzewie. A mimo to przyznaje, że chętnie by się w nich pobawiła. Popływałaby także w stworzonych z myślą o wnukach basenach, pobiegała w labiryncie.

Mówi się, że nigdy nie jest się za starym na dobrą zabawę. Naszym zdaniem nie ma też wymówek od zrobienia czegoś oryginalnego w swoim ogrodzie. Dlatego też zebraliśmy dla Was i dla Waszej inspiracji najlepsze i najciekawsze pomysły, jak zachęcić dzieci do spędzania czasu w ogrodzie, a nie przed telewizorem.

podziel się: