Iwona Durka

W 8. odcinku 3. sezonu programu "Pomysłowe projekty" Iwona Durka otrzymała zadanie zaprojektować na nowo niewielką kuchnię w kawalerce. Miała na to zaledwie kilka dni, zamiast układać mozaikę ścienną, wraz ze swoją ekipą postanowiła ułożyć na ścianie samoprzylepne panele winylowe. Takie wyjście jest znacznie tańsze i szybsze.

Kolory to jej pasja.

Początkowo pracowała jako lektor języka angielskiego i prowadziła własną szkołę językową. Z wykształcenia psycholog społeczny, ukończyła też kierunek Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej.
Najpierw projektowała na własną rękę, dorywczo bez wykształcenia. W końcu zdecydowała się na studia na kierunku Architektura wnętrz. Z pasją podchodzi do każdego projektu, w swojej pracy stawia na kolor. Nie bez powodu - jako psycholog doskonale wie, jak ważną rolę potrafi on odgrywać zarówno w życiu człowieka, jak i w samym wnętrzu np. powiększając przestrzeń czy zmieniając jego proporcje. Choć jest kulturoznawcą niesamowicie barwnej Ameryki Łacińskiej, często pozostaje wierna stylu retro, a szczególnie polskiemu wzornictwu użytkowemu lat 50. i 60. Kolory to jej pasja, to właśnie nimi „opowiada”, kto mieszka w danym wnętrzu.