Inspiracje z „Weekendowej metamorfozy”: przytulna sypialnia w stylu boho

Sypialnia Oli i Dominika
"Weekendowa metamorfoza": Ola kompletnie nie spodziewała się remontu sypialni!
Boho ostatnimi laty zdetronizowało styl skandynawski i stało się ulubionym stylem aranżacji wnętrz Polaków, zwłaszcza jeśli chodzi o sypialnie. Chcemy by właśnie to wnętrze było jak najbardziej przytulne, a takie właśnie jest boho. Nic więc dziwnego, że aranżując nudną i niewykończoną sypialnię dla Oli Krzysztof Miruć postawił właśnie na ten styl.

Sypialnia Oli i Dominika, bohaterów 2. odcinka „Weekendowej metamorfozy” nie doczekała się remontu. Priorytetem dla nich była kuchnia, łazienki i pokoje synów. W efekcie sypialnia pozbawiona była nawet drzwi, a w jej wnętrzu stanęły zupełnie przypadkowe meble. Jedynym jej atutem była duża przestrzeń, ale jej zaaranżowanie było jednak bardzo utrudnione przez skosy i komin na środku pokoju. Krzysztof Miruć zdecydował się na postawienie kilku ścianek działowych, które sprawiły, że sypialnia stała się bardziej kameralna. Ściankami wydzielił też sporą garderobę ze schowkiem.

Architekt po rozmowach z bliskimi Oli zdecydował się na zaaranżowanie sypialni w stylu boho. Styl ten wymaga użycia naturalnych materiałów, dużej ilości drewna, roślin i tekstyliów. Przypadkowe meble zostały zastąpione starannie dobranymi drewnianymi komodami. Stare łóżko otrzymało nowe wezgłowie wykonane ze starych drewnianych blatów stołowych, ozdobionych skoblami i nitami w kształcie kwiatów. Zagłówek przywodzi na myśl drzwi do wiejskiej stodoły. Pościel została utrzymana w naturalnych, stonowanych kolorach, z przewagą bieli. Obok łóżka zawisła wykonana własnoręcznie przez współpracowników Krzysztofa okrągła dekoracja ze sznurka i włóczki, kolorami nawiązująca do dywanika i kojarząca się z modnymi łapaczami snów.

Komin został zabudowany i wykończony tapetą z naturalnych materiałów, w kolorze słomkowym. Jej dodatkowym atutem jest to, że pachnie. Tapetą zostały także pokryte drzwi prowadzące do garderoby, w której znalazły się w designerskie, podświetlane drążki. Obok garderoby powstała stylowa toaletka, z okrągłym, podświetlanym lustrem i wygodnym krzesłem z metalu, imitującego bambus. Obok znalazło się miejsce na niewielką biblioteczkę z drewnianych półek.

W sypialni Oli i Dominika znalazło się także miejsce dla roślin filtrujących powietrze, m.in. monstery, strelicji i skrzydłokwiatu, a tuż przy drzwiach na stołku z postarzanego drewna stanął imponujący kaktus.

Pod sufitem zawisł oryginalny żyrandol kształtem przypominający dawne, kryształowe, ozdabiające niegdyś sale balowe, ale wykonany z drewnianych koralików. Dodał wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i idealnie wpasował się w styl boho.

Sypialnia z 2. odcinka 3. sezonu "Weekendowej metamorfozy"
Zamiast dziury w ścianie - klasyczne drzwi, a zamiast minisiłowni - drewniana konsolka i rośliny. Do takiej sypialni przyjemnie się wchodzi!
Za nowo postawioną ścianką pokrytą tapetą znalazła się obszerna garderoba ze zrobionymi na zamówienie podświetlanymi drążkami na ubrania.
Boho to dużo tekstyliów, które dodają wnętrzu przytulności i ciepła. Ważne, by były w stonowanych kolorach, podobnych do tych występujących w naturze.
W sypialni znalazło się miejsce na azyl Oli, czyli toaletkę z podświetlanym lustrem. Obok znalazła się mała biblioteczka.
+3
Zobacz galerię

Sypialnia z 2. odcinka 3. sezonu "Weekendowej metamorfozy"

podziel się: