Jimi Ogden

By stworzyć designerskie wnętrze wcale nie potrzeba dużego budżetu. Jimi Ogden, który w HGTV prowadził program "Rzeczy Od-Nowa" udowadnia, że nie będąc złotą rączką i nie mając wybitnych artystycznych zdolności, można tanim kosztem stworzyć oryginalne i bardzo designerskie elementy wyposażenia domu. Takie jak stworzony z forniru klosz do lampy. 
Podobne klosze znajdują się w portfoliach największych projektantów, a ty możesz je stworzyć mając jedynie fornir, czyli bardzo cienkie płaty drewna oraz metalową listwę. Dalej już poprowadzi cię Jimi Ogden, który krok po kroku prezentuje, jak stworzyć to cudeńko. Jego wykonanie jest prostsze niż mogłoby się to wydawać i nie zajmuje też wiele czasu. Nie licząc oczywiście czasu oczekiwania na wyschnięcie polakierowanego forniru. Lakierowanie forniru to pierwsza czynność, jaką wykonuje nasz prowadzący. Dopiero później tnie arkusze forniru na kawałki w postaci długich pasków. Z uzyskanych w ten sposób części tworzy już kształt tego niezwykłego klosza.

Stolarz, artysta i muzyk w jednym.

Jimi Ogden - muzyk, artysta, stolarz - twórca uniwersalny.
Urodzony w York, absolwent szkoły 3D Design and Sculpture, gdzie malował, rzeźbił w drewnie i metalu. Przez 13 lat, tradycyjną metodą, własnoręcznie robił... konie na biegunach. Prowadził sklep z rzeczami VINTAGE i sam restaurował meble. Tworzył ogromne lampiony na festiwalowe parady i prowadził warsztaty rzeźbiarskie.
Od ponad 20 lat związany z branżą muzyczną. Napisał, zaśpiewał i wydał 10 albumów w Anglii i Japonii. Jego zespoły – The Lumberjack Cowboys Heartbreak Trucking Company i UR Penetrators były stałymi gośćmi na wielu festiwalach.
Do Polski przywiodła go... miłość. Ma żonę Polkę, a wkrótce na świecie pojawi się jego córeczka. W Warszawie uczy języka angielskiego, ma dwa zespoły muzyczne i własny warsztat stolarski, do którego zaprosił widzów HGTV.
W programie "Rzeczy Od-Nowa" pokaże, jak przywrócić życie starociom, jak ze śmieci stworzyć coś unikalnego i jak samemu zaprojektować i zrobić... designerskie meble.