Ogród w Garwolinie jest miejscem wypoczynku dla licznej rodziny, ale i realizowania roślinnej pasji właścicielki. Część ozdobna podzielona jest bramkami na kilka stref. Jest tu kolekcja piwonii, irysów i liliowców, są ciekawe drzewa ozdobne i róże. Motywem łączącym całość są kamienne ścieżki z łupanych otoczaków oraz właśnie bramki projektu samej właścicielki. O tym jaką funkcję tutaj pełnią opowiedziała w 20. odcinku 5. sezonu programu "Nowa Maja w ogrodzie" nasza ekspertka.
W 20 odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" nasza ekspertka odwiedziła przydomowy ogród w Garwolinie. Jest on miejscem wypoczynku dla licznej rodziny, ale i realizowania roślinnej pasji właścicielki. Choć stawia ona na różne gatunku roślin, jej ulubionymi są zdecydowanie róże. To na ich temat wie najwięcej, co wykorzystała Maja Popielarska. Ekspertki opowiedziały o tym jak i kiedy najlepiej przycinać kwiaty.
Ze względu na coraz gorętsze lata, ale też sytuację pandemiczną, zaczęliśmy doceniać balkony i tarasy i spędzać na nich coraz więcej czasu. Lato to dobry czas na remont tego "przedłużenia salonu", jak taras w programie "Dzień Dobry TVN" określiła ekspertka Ewa Mierzejewska. - Zaczęliśmy urządzać tarasy z taką samą pieczołowitością, jak wnętrza. Tylko tutaj mamy jeszcze dodatkowy myk i motywację - nie tylko musimy dobrać starannie kolory, kształty, styl, ale też materiał.
W studio "Dzień Dobry TVN" projektantka wnętrz pokazała nam dostępne opcje na taras. - . Dominuje oczywiście stal malowana proszkowo, technorattan, specjalne tworzywa i siatki, które szybko wysychają i nie absorbują wody. Materiały muszą być po prostu odporne - podkreśliła Ewa Mierzejewska.
W 2. sezonie programu "Pomysłowe projekty" Iwona Durka i jej ekipa mieli za zadanie zaprojektować i stworzyć trzy sypialnie dla zupełnie różnych rodzin: dwóch par oraz singielki. Bohaterowie naszych odcinków mieli nieco różne zainteresowania, gusta i wnętrzarskie marzenia. Na szczęście oba udało się spełnić! W finale wszyscy byli zachwyceni i zgodnie mówili, że na żywo ich sypialnie wyglądają lepiej niż na projektach.
W 2. sezonie programu "Pomysłowe projekty" architektka wnętrz Iwona Durka miała za zadanie stworzyć wraz ze swoją ekipą dwa różne pokoje dzienne. W tym celu wymyśliła aż sześć projektów. Przy ich kreśleniu inspirowała się marzeniami swoich bohaterów oraz ich rodziny. A że każdy z naszych bohaterów miał zupełnie inny gust, potrzeby oraz życzenia, każdy z sześciu projektów jest zupełnie inny.
W 2. sezonie programu "Pomysłowe projekty" architektka wnętrz Iwona Durka miała za zadanie stworzyć wraz ze swoją ekipą trzy pokoje dziecięce. W tym celu wymyśliła aż sześć różnych projektów. Przy ich kreśleniu inspirowała się marzeniami swoich bohaterów oraz ich rodziców. A że każdy z naszych bohaterów miał zupełnie inny gust, potrzeby oraz życzenia, każdy z sześciu projektów jest zupełnie inny.
W 2. sezonie programu "Pomysłowe projekty" Iwona Durka i jej ekipa mieli za zadanie zaprojektować i stworzyć dwa salony dla dwóch różnych rodzin. Bohaterowie naszych odcinków mieli nieco różne zainteresowania, gusta i wnętrzarskie marzenia. Na szczęście oba udało się spełnić! W finale wszyscy byli zachwyceni i zgodnie mówili, że na żywo ich salony wyglądają lepiej niż na projektach.
W 2. sezonie programu "Pomysłowe projekty" Iwona Durka miała za zadanie zaprojektować i stworzyć trzy dziecięce pokoje. Każdy z młodych bohaterów naszego formatu miał zupełnie inne oczekiwania, marzenia i życzenia. Architektce wnętrz udało się je wszystkie spełnić! W finale wszyscy byli zachwyceni i zgodnie przyznawali, że w rzeczywistości ich nowe pokoje, wyglądały jeszcze więcej niż na rysunku!
Pan Krzysztof, właściciel ogrodu w Złotej nieopodal Rawy Mazowieckiej, jest z wykształcenia leśnikiem. Dobrostan zwierząt jest więc dla niego bardzo ważny. Na jego działce zawsze mogą się one czuć zaproszone. Niektóre przychodzą ze zlokalizowanego nieopodal lasu, natomiast krety dobrze czują się na tutejszym trawniku.
W 19. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" odwiedziliśmy Złotą koło Rawy Mazowieckiej. Pięć lat temu na terenie szkółki borówki amerykańskiej wydzielono fragment na którym powstał ogród właścicieli. Projektant miał trudne zadanie - połączyć funkcję produkcyjną gospodarstwa rolnego, miłość gospodarza (z wykształcenia leśnika) do naturalnych form, oraz stworzenie tradycyjnych dla regionu wielokolorowych rabat. To właśnie te ostatnie zwróciły uwagę Mai Popielarskiej. Złożone z przeróżnych bylin są naprawdę różnorodne, ciekawe i inspirujące.
W 19. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" pokazaliśmy wam niezwykły ogród w Złotej nieopodal Rawy Mazowieckiej. Maję Popielarską po tej niezwykłej przestrzeni oprowadzał jej projektant i twórca, z wykształcenia leśnik. Na drzewach zna się więc, jak mało kto. Korzystając z jego ogromnej wiedzy, nasza ekspertka pokazała nam, jak i kiedy należy ciąć brzozę.
Wojciech Różański to nie tylko projektant i twórca ogrodu w Złotej nieopodal Rawy Mazowieckiej. To także kolega właściciela tej przestrzeni. Oboje z zawodu są leśnikami i wspólnie zastanawiali się, co stworzyć na działce jednego z nich. Pan Wojciech miał pomysł na wodę i tak wprowadził tutaj strumień oraz kaskadę wodną. W 19. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" projektant opowiedział Mai Popielarskiej, jak powstał i o czym trzeba pamiętać przy jego tworzeniu.
Jednym z centralnych punktów w ogrodzie w Złotej nieopodal Rawy Mazowieckiej jest strumień oraz oczko wodne. Przy zbiorniku wodnym rosną głównie żółte gatunki? Dlaczego i jakie konkretnie - o tym w 19. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" opowiedziała Maja Popielarska. Ekspertka zwróciła uwagę zwłaszcza na jaskier wielki.
Wrocławski Manhattan to zespół budynków mieszkalno-usługowych zaprojektowanych przez Jadwigę Grabowską-Hawrylak. To niezwykłe osiedle stało się ikoną polskiej architektury późnego modernizmu. Zlokalizowany jest on przy pl. Grunwaldzkim i ul. Marii Curie-Skłodowskiej we Wrocławiu. O tym niezwykłym kompleksie w programie "Dzień Dobry TVN" opowiedzieli Michał Duda z Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz architekt i urbanista Radosław Gajda.
Trzy salony, dwie sypialnie i trzy pokoje młodzieżowe - takie zupełnie nowe wnętrza w jedyne 3 dni stworzył Krzysztof Miruć w 3. sezonie swojego programu "Weekendowa metamorfoza". Zobaczcie, jak wyglądały przed i po ingerencji naszego architekta!
Na naszej antenie mogliście oglądać już 6. sezonów "Polowania na ogród", a już trwają nagrania kolejnego. Od samego początku z Dominikiem Strzelcem pracuje zgrana ekipa, na której czele stoi Tatuś, czyli Jerzy Strzelec, ojciec Dominika. Zobaczcie, jak pracowali razem na planie minionego sezonu!
Od czego zacząć planowanie ogrodu? Jak sadzić rośliny i jak zadbać o poszczególne gatunki? Tego mogliśmy się dowiedzieć z 6. sezonu "Polowania na ogród" Dominika Strzelca. Zobaczcie rady naszego prowadzącego dla początkujących (i nie tylko) ogrodników!
W 6. sezonie programu "Polowanie na ogród" Dominik Strzelec razem ze swoją ekipą stanęli przed kilkoma bardzo dużymi wyzwaniami - był i ogród leśny, i na bardzo wąskiej działce, i bardzo nasłoneczniony. Zobaczcie, jak nasz prowadzący zaaranżował te ogrody!
W okolicach Włocławka odkrywamy siedlisko, które jeszcze kilkanaście lat temu było polem, a teraz zachwyca ogrodem, układem stawów, posadzonym przez właścicieli lasem. Gospodarz przyznaje, że sam nie przepada za łowieniem ryb. A stawy rybne to jego ukłon w stronę gości - znajomych oraz rodziny. Niemniej jednak w ich stworzenie i opiekę nad nimi wkłada sporo pracy. O niej opowiedział Mai Popielarskiej w18. odcinku "Nowej Mai w ogrodzie".
W 18. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" odwiedziliśmy ogród w okolicach Włocławka, który powstał na terenie dawnych pól. Wszystko co się w nim znajduje, jego właściciele zrobili samodzielnie, od podstaw. Las, stawy, duży warzywnik - wszystko powstało dzięki pracy ich rąk. Teraz próbują sobie tę pracę jak najbardziej ułatwić. Jednym ze sposobów jest system podlewania kropelkowego warzywnika. Jak działa? O tym gospodyni opowiedziała Mai Popielarskiej.
W okolicach Włocławka odkrywamy siedlisko, które jeszcze kilkanaście lat temu było polem, a teraz zachwyca ogrodem, układem stawów, posadzonym przez właścicieli lasem. Planując las na swej działce, gospodarze nie spodziewali się, że zgotuje im on tyle pracy. Nie wystarczyło bowiem po prostu posadzić drzew. Za przepięknym terenem kryło się znacznie więcej obowiązków. Opowiedzieli o nich Mai Popielarskiej w 18. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie".
Ze względu na przedłużające się upały i coraz cieplejsze lata w Polsce, sporo osób szuka sposobów na ochłodzenie swojego wnętrza. Coraz popularniejszym rozwiązaniem okazuje się instalacja klimatyzacji. To już nie jest rozwiązanie tylko dla najbogatszych! O nim w programie "Dzień Dobry TVN" opowiedział ekspert - inżynier ds. systemów klimatyzacji i pomp ciepła marki Gree Rafał Piguła.
W 17. odcinki "Nowej Mai w ogrodzie" trafiliśmy do Gliwic, gdzie swój przydomowy ogród prowadzi polsko-włoskie małżeństwo. Całą przestrzeń zaprojektowali i stworzyli sami, a inspirowali się przy tym piękną Italią. Zależało im na tym, aby ich działka przywodziła na myśl okolice Morza Śródziemnego. W tym celu w wielu miejscach w ogrodzie można znaleźć specjalnie sprowadzane z zagranicy donice, do których ich właściciele powsadzali zakupione w Polsce rośliny. Wszystko ustawione jest w myśl popularnej we Włoszech symetrii.
W Gliwicach Maja Popielarska odkryła dla nas ogród polsko-włoskiej rodziny. Pełno w nim uroczych zakątków i ciekawych pomysłów, a całość zainspirowana jest śródziemnomorskim klimatem i ogrodami Włoch. Są ceramiczne donice, murki i pergole, do tego pachnące rośliny – lawenda i budleja. Liczne niskie żywopłoty tworzą geometryczne wzory, podkreślają tak ważną we włoskim stylu symetrię. W 17. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" znaleźliśmy tutaj mnóstwo inspiracji. Jedną z nich jest pomysł na zagospodarowanie wąskiej przestrzeni, która znajduje się na południowej wystawie.
W Gliwicach odkrywamy ogród polsko-włoskiej rodziny. Pełno w nim uroczych zakątków i ciekawych pomysłów, a całość zainspirowana jest śródziemnomorskim klimatem i ogrodami Włoch. Są ceramiczne donice, murki i pergole, do tego pachnące rośliny – lawenda i budleja. W 17. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" nasza ekspertka Maja Popielarska bliżej przyjrzała się tym ostatnim. Opowiedziała nam o nich coś więcej, a także doradziła, jak o nie dbać.
Coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę z miasta i przeprowadzenie się na wieś. Czasem podejmuje się tę decyzję pod wpływem chwili - zmęczenia pandemiczną rzeczywistością oraz marzeń o własnym ogrodzie. Ekspert od nieruchomości - Kuba Karliński - w programie "Dzień Dobry TVN" wyjaśnił, co należy wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na zakup nieruchomości i całkowitą zmianę swojego życia. Przede wszystkim musimy przekonać się, czy nowy tryb życia rzeczywiście będzie nam odpowiadał. Potem skrupulatnie wybrać miejsce, gdzie chcemy zamieszkać.
Marzysz o zmianie wyglądu swojej kuchni, lecz aktualnie brak ci i czasu i pieniędzy? Projektantka wnętrz Ewa Mierzejewska ma na to swój sposób i podzieliła się z nim z Filipem Chajzerem w programie "Dzień Dobry TVN". Korzystając z jej prostych patentów diametralnie można odmienić wygląd kuchni. Jej zdaniem dobrym pomysłem jest zmiana wyglądu lodówki, która często zajmuje dużą część naszej kuchni i jest w tym pomieszczeniu niezwykle ważnym elementem. Można to zrobić korzystając z tapet obiektowych. Są one stworzone tak, że okleicie nimi nie tylko lodówkę, ale na przykład także ściankę między kuchennymi szafkami.
W programie "Wymarzone ogrody" Izabela Szarmach i Olga Piórkowska dały się poznać, jako ekspertki od urządzenia niewielkich ogrodowych przestrzeń oraz tarasów. Na małej przestrzeni potrafią zmieścić wszystko, co potrzeba, by się zrelaksować, odpocząć i móc po prostu cieszyć się przebywaniem na zewnątrz. Swoją wiedzą podzieliły się w programie "Dzień Dobry TVN". Zrobiły to za pomocą mebli, które można ustawiać w różnych konfiguracjach i dzięki temu gospodarować małą przestrzeń zależnie od potrzeb - inny układ będziemy mogli mieć np. podczas wizyty gości.
Na własnym tarasie lub balkonie chcecie poczuć się jak podczas wakacji w Afryce? Izabela Szarmach i Olga Piórkowska maja na to patent! Swój pomysł na ogród w afrykańskim stylu przedstawiły w programie "Dzień Dobry TVN". Postawiły na piękny akacjowy wypoczynek. Całość utrzymana jest w beżach, ale gdzieniegdzie pojawiają się również zielone akcenty. Jak to na tarasach tworzonych przez prowadzące program "Wymarzone ogrody" nie mogło zabraknąć również roślin. Tym razem są to m.in. kaktusy.
Kasia Jaroszyńska podróżuje po Polsce w poszukiwaniu "Nieoczywistych miejsc", ale robi to także poza naszym programem! W "Dzień Dobry TVN" zabrała nas na wycieczkę po mieszkaniach, gdzie wciąż królują meble rodem z epoki PRL... i wyglądają tam naprawdę dobrze! Należą bowiem do prawdziwych wnętrzarskich pasjonatów, którzy w urządzenie swojej przestrzeni włożyli całe serce. PRL-owskie meble połączyli z tymi nowoczesnymi i świetnie komponują się one w przeróżnych wnętrzach.