Kathy i Isao są zmęczeni zimami w Oregonie i podjęli decyzję o przeprowadzce do gorącego i wilgotnego Mississippi, a dokładniej do Laurel. Mają budżet w wysokości 200 000 dolarów i bardzo specyficzne preferencje: lubią styl hobbita – okrągłe drzwi, drewniane meble i inspirowane naturą dodatki, ale szukają też historycznego uroku południa. Co zaproponują im Erin i Ben? Przekonacie się, oglądając 3. odcinek programu "Moje miasto, mój dom"!
Ogród Marty Potoczek leży niedaleko Warszawy i jest znany internetowej społeczności ogrodników. Otaczają go szumiące brzozy, a całość aż kipi od róż i powojników, urzeka klimatycznymi zakątkami, wypełnionymi pastelowymi barwami kwiatów. Maja Popielarska miała okazję zachwycać się tym miejscem w 24. odcinku 5. sezonu programu "Nowa Maja w ogrodzie". Podczas spaceru zwróciła uwagę na niezwykłą rabatę, w której króluje pnąca róża.
Marta Potoczek to prawdziwa pasjonatka ogrodnictwa oraz kuchni i swoją pasją dzieli się za pomocą serwisów społecznościowych oraz YouTube'a. Swoją pasją podzieliła się także z nami, w 24. odcinku 5. sezonu programu "Nowa Maja w ogrodzie" i otworzyła przed nami swój ogród. Pokazała, co zdecydowała się zasadzić na swojej działce oraz jak o nią dba. Co ciekawe, nie zdecydowała się na tradycyjną popularną ściółkę. Swój ogród ściółkuje kompostem. Jak to robi i dlaczego? O tym opowiedziała Mai Popielarskiej.
Dwie wielkie pasje Marty Potoczek to ogrodnictwo oraz gotowanie. W jej ogrodzie musiał więc pojawić się warzywnik. Ta część ogrodu zachwyciła Maję Popielarską. Dostarcza ona bowiem nie tylko pyszne i świeże składniki, ale także po prostu pięknie wygląda!
W 24. odcinku 5. sezonu programu "Nowa Maja w ogrodzie" swój ogród otworzyła przed nami znana ogrodowa blogerka Marta Potoczek. Ta niezwykła kobieta dzieli się swoją pasją do ogrodnictwa oraz kuchni za pomocą mediów społecznościowych oraz YouTube, a teraz podzieliła się swoją wiedzą oraz radami z Mają Popielarską. Opowiedziała także o tym, jak dba o swoje róże. W jej ogrodzie wyglądają one niezwykle efektownie.
Pasją Magdy, architektki, jest ekologiczne budownictwo. Wszystkie jego możliwości mogła wykorzystać w jednym ze swoich ukochanych projektów: przeróbce starej obory na dom mieszkalny. Do wykończenia ścian wykorzystała słomę, a to niejedyne z jej ekologicznych rozwiązań. O wszystkich opowiedziała Kasi Jaroszyńskiej w 1. odcinku 2. sezonu programu "Nieoczywiste miejsca".
35 metrów kwadratowych na parterze i 10-metrowa antresola - a to wszystko za 85 tysięcy złotych! Konrad niskim kosztem zbudował sobie od zera uroczy i oryginalny domek, w którym aż chce się zamieszkać. Do jego zalet należy bowiem nie tylko wyjątkowe wnętrze, ale i przepiękny widok. Jak zbudować dom po tak niskich kosztach? Używając materiałów z odzysku! O swoim pomyśle Konrad opowiedział Kasi Jaroszyńskiej w 1. odcinku 2. sezonu "Nieoczywistych miejsc".
W 1. odcinku 2. sezonu "Nieoczywistych miejsc" Kasia Jaroszyńska starała się udowodnić nam, że ekologia oraz dbałość o planetę to ciekawy trend w budownictwie. Pokazała nam trzy wyjątkowe domy, które powstały z materiałów z odzysku. Twórcą i właścicielem pierwszego z nich jest Konrad. Mężczyzna od dawna marzył o tym, by jego domy był stworzony z innych domów i ostatecznie swoje marzenie spełnił. I widać to już z daleka. Elewacja to stare drzwi i okna, a całość powstała z… rozłożonych, nieużywanych chat.
Pasją Magdy, architektki, jest ekologiczne budownictwo. Wszystkie jego możliwości mogła wykorzystać w jednym ze swoich ukochanych projektów: przeróbce starej obory na własny dom. Przy renowacji wykorzystała wyłącznie ekologiczne materiały oraz materiały z odzysku. Podczas remontu starała się też zachować jak najwięcej oryginalnych elementów. Jaki jest tego efekt? O tym właścicielka tego niezwykłego miejsca opowiedziała Kasi Jaroszyńskiej w 1. odcinku 2. sezonu programu "Nieoczywiste miejsca".
Karolina i Janusz marzyli o działce z pięknym widokiem. Ideałem okazała się ziemia w małopolskich Dobczycach, ale jej zakup pochłonął budżet na budowę domu. Dzięki sprytowi, determinacji i ekologicznemu podejściu, dom z odzysku powstał za jedyne 6 tysięcy złotych! Jak to możliwe i jakie są efekty takiego przedsięwzięcia? O tym w 1. odcinku 2. sezonu "Nieoczywistych miejsc" twórcy tego domu opowiedzieli Kasi Jaroszyńskiej.
W 1. odcinku 2. sezonu "Nieoczywistych miejsc" Kasia Jaroszyńska pokazała nam domy, które w całości powstały z materiałów z odzysku. Taki dom był marzeniem Konrada, który postanowił postawić go na rozległej działce należącej do jego rodziców. Ściany tego domku powstały z nikomu nie potrzebnych już drzwi oraz okien, natomiast we wnętrzu nie brakuje elementów ze starej mazowieckiej chaty. Zostały one połączone z nowoczesnymi meblami z sieciówek.
Mszyce to problem wielu ogrodników. Te małe owady potrafią zniszczyć wiele upraw, a najbardziej lubują się w różach. Jak się ich pozbyć? Łukasz Skop proponuje naturalny sposób, czyli opryski z wywaru z wrotycza. Wrotycz to popularna i często spotykana roślina, charakteryzująca się długimi łodygami o pióropuszowatych liściach i żółtych kwiatach, które kwitną jesienią. Do przygotowania oprysków wystarczą same łodygi - 300 gramów pociętych na kawałki łodyg zalewamy 10 litrami wody i po 24 godzinach odcedzamy. Otrzymanym płynem opryskuj liście wieczorem, 2-3 razy w tygodniu.
Biedronki to bardzo pożyteczne owady, które żywią się m.in. mszycami. Jak tych naturalnych strażników zatrzymać na dłużej w swoim ogrodzie? Łukasz Skop proponuje zrobić specjalny domek dla biedronek z puszki, gazety i sznurka. Zacznij od wycięcia kawałka gazety o wysokości puszki. Potem potnij go na paski i zwijaj je tworząc rurki. Umieść je w puszce. To one będą stanowiły dla biedronek schronienie zimą. Puszkę obwiąż sznurkiem i zawieś na drzewie, pamiętając, by otwór był skierowany lekko w dół.
Komary potrafią zepsuć każdą plenerową imprezę czy relaks na świeżym powietrzu. Jeśli na Twojej działce czy w ogrodzie wieczorem nie możesz opędzić się od tych owadów, wypróbuj opryski, które je odstraszą! Do stworzenia antykomarowego eliksiru Łukasz Skop użył kilku gałązek świeżej mięty, dwóch główek czosnku i świeżo zmielonego pieprz cayenne. Po zmiksowaniu mięty i czosnku, papkę przelej do garnka, dopełnij do 2 litrów czystą wodą i dodaj 1 łyżkę pieprzu cayenne. Zagotuj mieszankę, a potem ją wystudź i przecedź. Eliksirem możesz opryskiwać rośliny i meble, ale nie skórę! Oprysk wykonaj na 2-3 godziny wcześniej w miejscu, gdzie planujemy wypoczywać na działce.
Adam Marquardt, architekt, który poprowadzi 3. sezon programu "Szybki dom", porównał dla Was dwa coraz bardziej popularne rodzaje domów - te z prefebrykatów keramzytobetonowych i wracające do łask domy drewniane. Czym różnią się te technologie? Jakie mają cechy wspólne? Zobaczcie!
W 2. odcinku 5. sezonu programu "Moje miasto, mój dom" Erin i Ben wyremontowali dom Cochranów dla Lisy i Mike'a. Para jednak nigdy tam nie zamieszka, bo ten dom ma być kolejnym stworzonym przez nich domem tymczasowym dla kobiet i dzieci w trudnej sytuacji. Naszym prowadzącym udało się zmieścić w niedużym budżecie wynoszącym 100 tys. dolarów i zamienić zaniedbany budynek w podnoszącą na duchu oazę spokoju i bezpieczeństwa. Podczas remontu wielokrotnie przerabiali i naprawiali stare rzeczy. Zobaczcie, jak na salon domu nazywanego od teraz Domem Helen zareagowali Lisa i Mike!
Alternatywa dla doniczek stojących na parapecie? Wiszący kwietnik! Z łatwością wykonacie go samodzielnie, zwłaszcza mając rady od ekspertki - Agnieszki Milczarek. W programie Dzień Dobry TVN pokazała, jak krok po kroku samodzielnie wykonać śliczny kwietnik. To naprawdę proste!
W 4. sezonie "Wymarzonych ogrodów" Izabela Szarmach i Olga Piórkowska po raz pierwszy zajęły się zagospodarowaniem tarasów. Konkretnie urządziły dwa zupełnie różne tarasy dla całkiem innych bohaterów - rodziny z dziećmi oraz singielki. Te osoby miały zupełnie inne życzenia, marzenia, potrzeby, a przede wszystkim balkony. Nasze projektantki świetnie poradziły sobie z obiema tymi przestrzeniami, efekty są fenomenalne.
Lisa i Mike prowadzą organizację non-profit, która zapewnia tymczasowe mieszkania dla kobiet wychodzących z kryzysowych sytuacji. Pasjonują się renowacją starych domów, ponieważ wierzą, że rzeczy, które są niedoskonałe i zepsute, można znów upiększyć, tak jak życie kobiet, którym pomagają. Jaki dom z pomocą Bena i Erin wybiorą? Jak nasz duet zamieni go w oazę bezpieczeństwa dla kobiet w trudnej sytuacji? Oglądajcie 2. odcinek programu "Moje miasto, mój dom"!
W 23. odcinku 5. sezonu programu "Nowa Maja w ogrodzie" wraz z Mają Popielarską pokazaliśmy wam ogród w stylu rustykalnym pełen dębowych i akacjowych pni, konarów, starych narzędzi, do tego prowadzone dla kontrastu geometryczne linie precyzyjnie strzyżonych żywopłotów z tui i innych drzew i krzewów. Są tutaj różne rabaty: żółta, zielona, biała, ogród wiejski. Są jednak pewne elementy, które łączą kolejne części ogrodu w całość i jednocześnie nadają mu niepowtarzalnego klimatu. Mowa tutaj o drewnianych elementach - dekoracjach, ścieżkach oraz wielu innych rzeczach, które konsekwentnie zbierają właściciele ogrodu - państwo Ilona i Wilhelm.
Pani Ilona Krzykała niegdyś pracowała jako fryzjerka, na emeryturze na poważnie zajęła się ogrodnictwem. To jej ogromna pasja i poświęca jej cały swój wolny czas. A efekty tej pracy widać jak na dłoni. Mogliśmy zresztą podziwiać je w 23. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie". Ten ogród jest niezwykły głównie przez oryginalne dekoracje takie jak stare okna czy pnie, które pani Ilona wprowadza na swoją działkę.
W 23. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" wraz z Mają Popielarską zaglądamy do Krzyżanowic w województwie śląskim, jesteśmy gośćmi Ilony i Wilhelma Krzykałów. Pani Ilona to prawdziwa pasjonatka ogrodnictwa, a jej ogród jest tego najlepszym dowodem. To artystyczna dusza, która na swojej działce stawia na oryginalne dekoracje oraz gatunki roślin. Dzięki temu ma on niepowtarzalny klimat.
W 23. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" zabraliśmy was do Krzyżanowic w województwie śląskim, jesteśmy gośćmi Ilony i Wilhelma Krzykałów. To ogród w stylu rustykalnym pełen dębowych i akacjowych pni, konarów, starych narzędzi, do tego prowadzone dla kontrastu geometryczne linie precyzyjnie strzyżonych żywopłotów z tui i innych drzew i krzewów. Dla urozmaicenia ogrodu jego właścicielka postawiła tutaj na oryginalne dekoracje. Jedną z najbardziej efektownych dekoracji są stare drzwi stodoły, które pani Ilona dostała od znajomego. Nadają one tego miejscu niepowtarzalnego klimatu.
Tworzenie programu "Totalne remonty Szelągowskiej" to przede wszystkim ciężka praca. A ciężką pracę nasza ekipa najbardziej lubi urozmaicać sobie humorem. Członkowie zespołu Doroty Szelągowskiej znają się jak łyse konie i dzięki temu mogą pozwolić sobie na żarty, zabawne sytuacje czy nawet drobne dokuczliwości. To wszystko buduje świetną atmosferę w zespole i sprawia, że ten program tak dobrze się ogląda!
Dorota Szelągowska nie raz przyznawała, że finały to dla niej najbardziej stresująca część odcinka "Totalnych remontów Szelągowskiej". Ale też najbardziej emocjonująca, bowiem to właśnie na ten moment czekają nasi bohaterowie i właściciele mieszkań oraz domów w jednym. Ten remont to często spełnienie ich marzeń oraz coś, czego nigdy się nie spodziewali. Stąd ich emocjonalne reakcje na widok nowego wnętrza. Finały tego programu są niezwykle wzruszające.
Co zrobić, aby prace remontowe były szybsze i prostsze? Na to pytanie odpowiedź zna Dorota Szelągowska, która w 2. sezonie programu "Totalne remonty Szelągowskiej" podzieliła się swoimi remontowymi poradami oraz patentami. Choć zupełnie różne i tyczące się różnych pomieszczeń, wszystkie łączy jedno - są bardzo łatwe i każdemu ułatwią one pracę.
Dorota Szelągowska remontami oraz projektowaniem wnętrz zajmuje się od lat, więc ma już wiele ciekawych, oryginalnych, ale i prostych wnętrzarskich patentów. Część z nich jest bardzo praktyczna i uporządkuje nasze życie oraz przedmioty, inne są po prostu czysto dekoracyjne, ale sprawią, że nasze wnętrze będzie wyjątkowe! Część z patentów, które wykorzystuje na co dzień, prowadząca program "Totalne remonty Szelągowskiej" przedstawiła w 2. sezonie.
W 2. sezonie programu "Totalne remonty Szelągowskiej" Dorota wraz ze swoją niezastąpioną ekipą zrobiła aż osiem totalnych remontów specjalnie dla wyjątkowych osób. W swoich projektach starała się spełnić wszelkie marzenia swoich bohaterów, a także dopasować wnętrza do ich potrzeb. Efekty są zdumiewające!
Brooke jest lokalnym fotografem i bliską przyjaciółką Bena i Erin, a jej pierwszy mąż pracował na planie ich programu. Po jego śmierci Brooke związała się Robbiem, z którym razem wychowuje synka z pierwszego małżeństwa. Teraz rodzina szuka nowego domu - tradycyjnego z nutką nowoczesnego stylu. Ben i Erin pokazują parze dwie nieruchomości - Dreyfus House, imponujący dom w stylu Tudorów z mało inspirującą kuchnią oraz Ronk House, klasyczną rezydencję, która wymaga całkowitej zmiany stylu. Co wybiorą? I jak wybrany dom zmienią Ben i Erin? Przekonacie się, oglądając 1. odcinek "Moje miasto, mój dom".
W 22. odcinku 5. sezonu programu "Nowa Maja w ogrodzie" Maja Popielarska odwiedziła zadbany i elegancki ogród zlokalizowany na terenie jednego z toruńskich osiedli. Przy kamienistej dróżce natknęła się na rabatę pełną różaneczników. Każdy z nich nazwano na cześć innego króla Polski. Łączy je to, że wszystkie prezentują się naprawdę pięknie. W jakich warunkach czują się najlepiej i czym się od siebie różnią? O tym opowiedziała już nasza ekspertka.