"House Hunters - Poszukiwacze domów" to jeden z najchętniej oglądanych na naszej antenie programów. Przez kilka ostatnich sezonów jego gospodarzami byli Karolina Szwarc i Konrad Łaszewski, który dołączyli od prowadzącego program od 1. edycji Macieja Mindaka. Tego ostatniego na 4 Design Days zapytaliśmy o to, w czym upatruje powodów popularności "House Hunters". Zobaczcie, co nam odpowiedział!
Największą popularnością na zakończonych w weekend targach 4 Design Days cieszyły się warsztaty Dariusza Wardziaka, którego wszyscy nasi widzowie znają jako Darka Stolarza ("Domowe rewolucje", "Dorota inspiruje", "Darek solo"). Współpracownik Doroty Szelągowskiej kilkukrotnie w ciągu dwóch dni otwartych prezentował, jak w prosty sposób zrobić coś z niczego. Jego warsztaty odwiedzały tłumnie także dzieci, wpatrzone w swojego idola z TV. Darek już od kilku lat spotyka się z pasjonatami majsterkowania na targach i innych warsztatach. Co lubi w tych spotkaniach? Sprawdźcie!
Już po raz drugi stacja HGTV była patronem medialnym targów 4DesignDays, odbywających się w Katowicach - w Spodku i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Odwiedzający targi w Strefie HGTV mogli napić się pysznej kawy lub herbaty, wziąć udział w warsztatach, zgłosić się do naszych programów i spotkać się z naszymi prowadzącymi, m.in. Mają Popielarską, Krzysztofem Miruciem i Darkiem Stolarzem. Zobaczcie, jak oni i szefowa HGTV, Monika Pieczyńska, oceniają tegoroczne targi!
Jeśli masz problem ze znalezieniem gotowego oczka wodnego, które odpowiadałoby Ci wielkością lub kształtem, mamy rozwiązanie dla Ciebie. W jednym z odcinków "Polowania na ogród" Dominik Strzelec pokazał krok po kroku, jak je zrobić. W ten sposób mógł sam zaplanować głębokość zbiornika i rozmieszczenie półek, na których mają być umieszczone rośliny. Wykopany i uformowany dół został wyłożony geowłókniną i folią. Zbiornik otoczył wieniec z kostki granitowej, a na dno wysypano żwir. Dopiero wtedy można było zasadzić w nim rośliny, w tym wypadku: tatarak i pałkę szerokolistną, a na wyższych półkach grzybienie, czyli lilie wodne. Do zbiornika została również doprowadzona pompa, która napowietrza wodę. Zobacz, jak wykonać samodzielnie takie oczko wodne!
Kantówki, czyli drewniane belki mogą służyć jako budulec ogrodowej donicy. Do jej zrobienia potrzebnych będzie osiem kantówek przyciętych do tej samej długości oraz ciesielskie talerzowe wkręty, którymi należy je połączyć. Dwie kantówki mają stworzyć jeden bok donicy. Donica zrobiona przez ekipę Dominika została postawiona na kostce, ale część kostek została spod niej wyjęta, by woda miała swobodny odpływ. Na odkrytym w ten sposób gruncie pojawi się jeszcze drenaż (kamyczki, potłuczone doniczki) i ziemia, w której zostaną zasadzone rośliny.
Zawsze będziemy zwolennikami prawdziwej zieleni, bo tylko ona może oczyszczać powietrze i pachnieć, ale rozumiemy też tych, którzy kompletnie nie mają ręki do kwiatów lub chcą ożywić miejsce, w których prawdziwe rośliny, by sobie nie poradziły. Rozwiązaniem dla nich są nowoczesne sztuczne kwiaty i rośliny, które naprawdę bardzo trudno jest odróżnić od prawdziwych. Nawet Marcin Prokop z "Dzień Dobry TVN" dał się nabrać! Zobaczcie, co oferują nam obecnie producenci sztucznej zieleni!
Dorota Szelągowska pokazała swój dom na Warmii w "Dzień Dobry TVN"
Wielkoformatowe zdjęcia same w sobie są ozdobą wnętrza. Mogą jednak także pełnić funkcję... subtelnego oświetlenia. Fotografia wydrukowana na tkaninie delikatnie przepuszczającej światło w połączeniu z ramą z zamocowaną do niej taśmą LED to oryginalna dekoracja. Dorota Szelągowska i Darek Stolarz w "Domowych rewolucjach" pokazali, jak ją zrobić. Do jej wykonania będą potrzebne drewniane listewki i wspomniana taśma. Przyda się także wkrętarka i - jeśli wybierzecie trudniejszą wersję - włącznik. Zobaczcie, jak krok po kroku wykonać podświetlaną ramę!
Tablicówki na dobre weszły już do naszych domów. I nic dziwnego, bo farba tablicowa jako wyjątkowo odporna na wilgoć i ścieranie, świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu - także w łazience czy kuchni. Coraz popularniejsze stają się także farby magnetyczne, najczęściej stosowane w połączeniu ze wspomnianą tablicówką. Razem tworzą na ścianie praktyczny duet, po którym można pisać kredą lub specjalnymi mazaki i mocować do niego metalowe przedmioty. Zobaczcie, jak zrobić powierzchnię, która to umożliwi!
... czyli "drewniano-lustrzany pomocniko-trzymacz z elementami skórzanymi" ;) Taki niezbędnik sprawdzi się w domu każdej osoby praktykującej jogę. Maty do ćwiczeń wreszcie będą miały swoje miejsce, a w dodatku będą ciekawie wyeksponowane, tworząc spersonalizowaną dekorację wnętrza. Zobaczcie, jak Dorota Szelągowska i Darek Stolarz zrobili taki pomocnik Ani, bohaterce 4. odcinka 3. sezonu "Domowych rewolucji".
Zima to najlepszy czas na przycinanie gałęzi jabłoni. Wtedy nie mamy innych prac w ogrodzie, a przy braku liści łatwiej można wypatrzeć konary przeznaczone do usunięcia. Zobaczcie, jak je wybrać i jak je przyciąć!
Puste w środku łodygi, np. trzciny czy forsycji zbierane zimą świetnie nadadzą się do zrobienia domów dla owadów. Takie domki (czy hotele) świetnie sprawdzają się w przypadku wolno żyjących pszczół. Do zrobienia konstrukcji domku nie potrzeba ani dużo czasu ani umiejętności, a możemy dzięki temu przysłużyć się przyrodzie. Zobaczcie, jak je wykonać!
Lamelki to hit minionego roku. Podejrzewamy, że sprawcą całego zamieszania jest Krzysztof Miruć, który najpierw w "Remont razem", a potem w "Zgłoś remont" wykorzystał te drewniane listewki w roli mobilnej ściany oddzielającej części wnętrza o różnym przeznaczeniu. Jak to zrobić, by lamelki mogły się przekręcać i w zależności od potrzeb dawać poczucie intymności lub więcej światła? Zobaczcie nasze wideo!
Przełom stycznia i lutego to najlepszy moment na to, by zadbać o pięknie kwitnące wiosną hortensje bukietowe. By uzyskać rośliny o nowych, niespotykanych wcześniej cechach, należy zastosować rzadko stosowaną metodę mnożenia. Z płodnych kwiatów hortensji należy zebrać przemarznięte nasionka i przeprowadzić proces stratyfikacji. Pani Bożena wysiewa je do ustawionych na parapecie skrzynek wypełnionych ziemią wymieszaną z piaskiem, a w marcu pikuje maleńkie siewki do doniczek i wynosi do tunelu foliowego w ogrodzie. Tam rosną do jesieni, a następnie wysadzane są do gruntu. Bardzo młode, bo już 2- lub 3-letnie siewki zawiązują pierwsze, bardzo wyjątkowe kwiaty.
Tym razem przedstawiamy ogród krajobrazowy położony niedaleko Warszawy. Malownicza okolica, na którą ogród się otwiera, a także kępy starych drzew sprawiają, że można się tu poczuć jak w parku. Już od bramy rozciąga się ładny widok, przysłonięty kulisami z gęstych rododendronów i górujących nad nimi olch. Jest tu oczko wodne z rybami, a za ażurowym ogrodzeniem, widać stado koni z pobliskiej stajni. Na gliniastej glebie źle rosną warzywa, dlatego specjalnie dla nich zbudowano wysokie skrzynie z żyzną lekką ziemią i systemem nawadniania. Z tego odcinka dowiecie się, jak w ekologiczny sposób wyłapywać szkodniki kasztanowców, zbierać wodę deszczową oraz dobierać rośliny w energetycznych kolorach na rabacie kwiatowej.
Wpadki zdarzają się najlepszym, nawet Krzysztofowi Miruciowi. Zobaczcie, z czym nie poradził sobie w 5. sezonie swojego programu "Zgłoś remont" i jakie sytuacje go zaskoczyły!
Czas na drugą część najzabawniejszych fragmentów 5. sezonu programu "Zgłoś remont"! Zobaczcie, co śmieszyło Krzysztofa Mirucia i... jak on rozśmieszał uczestników, ekipę i Was!
Krzysztof Miruć potrafi być poważny, gdy trzeba, ale gdy można - żarty się go trzymają! :) Specjalnie dla Was wybraliśmy najzabawniejsze fragmenty z ostatniego sezonu jego programu "Zgłoś remont". Dziś część pierwsza!
Zapomniane posiadłości w Kansas City, których metraż odstrasza potencjalnych inwestorów, wreszcie znalazły kogoś, kto się nimi zajmie! Dla Tamary Day nie ma za dużych domów i za dużych wyzwań, dlatego w swoim programie odnawia naprawdę ogromne, zniszczone posiadłości i nadaje im nowe życie. Program "Wielkie remonty" obejrzysz na naszej antenie już od poniedziałku 13 stycznia!
Najlepsi przyjaciele, Clint Robertson i Luke Caldwell to miłośnicy odnawiania zniszczonych domów miasta Boise i ojcowie. Na tym podobieństwa się kończą - panowie są totalnymi przeciwieństwami. Luke jest wizjonerem i dekoratorem, a Clint to specjalista od brudnej budowlanej roboty. Razem tworzą wybuchową mieszankę, ale i profesjonalny zespół, który za cel ma kupienie każdego zaniedbanego domu, wyremontowanie i sprzedanie z zyskiem. "Zbudujemy fajny dom" w HGTV od soboty 18 stycznia!
W sklepach możemy dostać właściwie wszystko, ale o wiele większą satysfakcję daje zrobienie czegoś samodzielnie. Z pomocą Darka Stolarza i z jego podpowiedziami z łatwością możesz zrobić mały organizer, który sprawdzi się w łazience czy kuchni, oryginalną, drewnianą ozdobę na ścianę lub skrzynię na balkon. Zobacz, jakie to proste!
Ci uczestnicy "Domowych rewolucji" naprawdę nie mieli w życiu łatwo, a los ich nie oszczędzał. Długo to, jak mieszkają, nie miało dla nich większego znaczenia, bo liczyło się to, z kim dzielą cztery ściany. Jednak przyszedł czas, by i oni zadbali o wygląd swoich mieszkań i poprosili o pomoc Dorotę Szelągowską. Nasza prowadząca i jej ekipa przeprowadzili w ich mieszkaniach "Domowe rewolucje", które im naprawdę były bardzo potrzebne. Nowe wnętrza na początek nowego, lepszego życia!
Rośliny w Twoim domu więdną, wysychają lub chorują? To wcale nie znaczy, że nie masz ręki do roślin! Maja Popielarska w programie "Dzień Dobry TVN" omówiła błędy najczęściej popełniane przy uprawie roślin w domu. Zobaczcie, jak ich uniknąć!
4. sezon "Domowych rewolucji" obfitował w ciekawe pomysły na dekoracje DIY do pokojów dziecięcych. Mistrzem w ich wykonaniu jest oczywiście niezrównany Darek Stolarz. Zebraliśmy w jednym wideo kilka jego patentów na oryginalne dodatki do wnętrz, które na pewno spodobają się Waszym pociechom - zwłaszcza jeśli będą mogli Wam pomóc w ich wykonaniu.
Dzień inspiracji na 3. urodziny HGTV
Tanie i prosty sposoby na zmianę wystroju wnętrza lub jego personalizację to domena Doroty Szelągowskiej i jej zespołu. Zobaczcie ich najciekawsze wnętrzarskie patenty z 4. sezonu "Domowych rewolucji"!
Praca i zabawa to najlepsze możliwe połączenie - udało się to Krzysztofowi Miruciowi, który na planie swoich programów dobrze się bawi, jednocześnie projektując wnętrza jego uczestnikom i nadzorując remont. Zobaczcie najzabawniejsze fragmenty "Weekendowej metamorfozy" z jego udziałem!
Ania, bohaterka 4., ostatniego odcinka w tym sezonie "Szybkiego domu", zdecydowała się na budowę domu z keramzyto-betonu w niedużej miejscowości pod Kołobrzegiem. Nieruchomość składa się z trzech pokoi: salonu z kuchnią oraz dwóch sypialni, w tym jednej z garderobą. W domu znajduje się także spora łazienka. Zobaczcie, jak - częściowo zgodnie z projektem Oli Hunger - wykończyła go Ania!
Współprowadząca program "Szybki dom" architektka Ola Hunger przygotowała dla Ani, bohaterki 4. odcinka programu, projekt łazienki oraz salonu połączonego z aneksem kuchennym. Zgodnie z życzeniami inwestorki postawiła na dominację bieli. Szczególnie efektownie wygląda w tym kolorze łazienka, z kobiecymi, wręcz biżuteryjnymi elementami. Jak Wam się podoba?
Bohaterką 4., ostatniego w tym sezonie odcinka "Szybkiego domu", była Anna, która kocha morze, dlatego swój pierwszy dom postanowiła zbudować niedaleko niego, w niedużej miejscowości pod Kołobrzegiem. Deweloper zaproponował jej tam sporą działkę z widokiem na las. Wybrała projekt, który postanowiła skonsultować z Olą i Piotrem. Zobaczcie, co sądzą o nim nasi prowadzący!