W 1. odcinku 5. sezonu "Nowej Mai w ogrodzie" odwiedziliśmy niezwykłe miejsce w Małopolsce. W jednej części pięknie zadbanego ogrodu, projektanci zdecydowali się stworzyć zakątek w stylu śródziemnomorskim. Konkretnie wybrali dla niego miejsce otaczające piwniczkę właśnie w śródziemnomorskim stylu. Przybywając tutaj, można poczuć się jak na południu Europy. Jak projektant ogrodów osiągnął taki efekt? To wytłumaczyła nam Maja Popielarska, według której kluczowe były drzewa uderzająco podobne do oliwki - grusza wierzbolistna, rokitnik czy oliwnik.
Ogród w Małopolsce, który Maja Popielarska odwiedziła w 1. odcinku 5. sezonu swojego programu, powstał po to, aby jego właściciele mieli gdzie odpocząć i zrelaksować się po ciężkiej pracy. Cała przestrzeń ma sprzyjać wyciszeniu się i zapomnieniu o codziennych problemach. Świetnym miejscem na to jest wgłębnik, czyli pokryta trawnikiem część ogrodu znajdująca się we wgłębieniu. Równa zielona murawa aż zachęca do położenia się na niej czy gier. Dookoła niej rosną mozgi trzcinowate, które sprawiają, że można poczuć się tutaj jak na wsi. Sielankowy klimat nadaje także stworzona tutaj z wysokich traw łąka.
W ogrodzie Małgosi i Tomka, bohaterów 1. odcinka 6. sezonu "Polowania na ogród", brakowało tarasu z prawdziwego zdarzenia. Ten, zrobiony przez Tomka, nie przetrwał w starciu z warunkami pogodowymi, bo został wykonany ze zwykłych paneli podłogowych i palet. Dominik Strzelec jest wielkim przeciwnikiem fuszerki i tymczasowych rozwiązań. Dlatego wzorując się na elewacji bloku zaprojektował taras z płyt w jasnoszarym kolorze z ciemniejszą opaską z kostki. Zanim jednak mogło dojść do kładzenia płyt, trzeba było przygotować pod nie teren. W tym celu powstała podbudowa z klińca, wyrównana, a następnie pokryta warstwą piasku. Dopiero na tak przygotowanym - dobrze ubitym i wypoziomowanym gruncie, można układać płyty.
W ogrodzie Małgosi i Tomka, bohaterów 1. odcinka 6. sezonu "Polowania na ogród", Dominik Strzelec dokonał niezwykłego odkrycia. Znajdujący się tam taras został wykonany przez Tomka ze zwykłych paneli podłogowych ułożonych na... paletach! Nic dziwnego, że taras był w opłakanym stanie. - Jeśli takie palety położycie bezpośrednio na gruncie, drewno zacznie ciągnąć wilgoć, tak to się skończy: wszystko się pozapada i nic z tego nie będzie. Nie używamy takich rzeczy w ogrodzie. Zastosujmy materiały lepsze - zachęca nasz prowadzący.
W pierwszym odcinku 6. sezonu "Polowania na ogród" poznamy małżeństwo Małgorzatę i Tomasza. Oboje pracują w szpitalu. Małgosia jest z zawodu lekarzem radiologiem w szpitalu dziecięcym, natomiast Tomek jest technikiem elektroradiologii. Po ciężkiej pracy małżeństwo szuka miejsca do wytchnienia. Tomek próbował zrobić wiele rzeczy w swoim ogrodzie, lecz skutek jest wiele gorszy niż pomysły. W 2 lata parze nie udało się tam zaprowadzić oczekiwanego porządku. Czy Dominik Strzelec i jego ekipa zrobią to w 3 dni? Przekonacie się w niedzielę 7 marca o godz. 10:30!
80-metrowy ogród, w którym "jest, co robić" - jest się czego bać? Tak twierdzą nawet jego właściciele: Małgosia i Tomek, którzy sami w dwa lata nie byli w stanie zrobić porządku ze swoim ogródkiem. Czy Dominikowi Strzelcowi i jego ekipie uda się przeprowadzić jego metamorfozę w 3 dni? - Chyba wpakowałem się w niezłą kabałę... - zastanawia się Dominik. Jak będzie? Przekonacie się już w niedzielę 7 marca o godz. 10:30!
Monika i Konrad poznali się 12 lat temu i od tamtej pory tworzą zgraną, kochającą się parę. 4 lata temu na świecie pojawił się ich pierwszy syn Mieszko, a za kilka miesięcy dołączy do nich kolejny. Monika i Konrad pochodzą z okolic Kielc, ale od kilku lat mieszkają i pracują w Warszawie, dlatego to właśnie w tej okolicy chcą kupić dom dla swojej powiększającej się rodziny. Młodym rodzicom zależy na tym, żeby nieruchomość była położona niedaleko autostrady prowadzącej do stolicy. Biorą pod uwagę takie miejscowości jak Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki oraz Milanówek.
Monika i jej mąż marzą o ogródku, w którym będą mogli urządzić mini plac zabaw dla swoich dzieci.
Dom powinien mieć minimum 4 pokoje oraz łazienkę z wanną. Czy agentowi uda się znaleźć nieruchomość, która spełni większość oczekiwań młodych rodziców?
Pierwsze o czym myślimy, gdy rozważamy wzięcie kredytu, to nasza zdolność kredytowa i wysokość rat, które proponuje bank. Ekonomista Marcin Iwuć w "Dzień Dobry TVN" zwrócił uwagę na to, że zbyt rzadko bierzemy pod uwagę dodatkowe koszty.
- Weźmy taki kredyt 300 tys. zł, zaciągnięty na 30 lat, spłacany w ratach równych. Różnica między najtańszą a najdroższą w kosztach wynosi 120 tys. złotych! - mówi.
Te dodatkowe koszty, o których zdarza nam się zapomnieć, to prowizje za udzielenie kredytu, ubezpieczenie pomostowe, ubezpieczenie nieruchomości, ubezpieczenie na życie, a także wycena nieruchomości. Bardzo ważne jest to, żeby analizując kredyt, wziąć od uwagę nie tylko wysokość raty czy oprocentowanie, ale właśnie także te ukryte często koszty.
Czym jest podgrzewana rabata, jakie pełni funkcje i jak ją stworzyć? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć wam na wszystkie te pytania!
Marzycie o pięknej zielonej murawie w ogrodzie? Oto kilka rad, jak krok po kroku stworzyć efektowny trawnik.
W sklepach ogrodniczych półki są już pełne nasion. Wkrótce będzie można przystąpić do pierwszych siewów na domowych parapetach lub w szklarniach.
Owoce z własnego sadu? Brzmi pięknie! Dlatego mamy dla was kilka wskazówek, jak założyć własny sad w ogrodzie. Pracy jest sporo, ale efekty będą wyśmienite.
Tegoroczna zima jest wyjątkowo ostra, stąd większość z nas zapłaci za ogrzewanie więcej niż w ubiegłych latach. Są jednak tak ekstremalne przypadki, jak u jednego z widzów "Dzień Dobry TVN", który dostał rachunek opiewający na kwotę niemal 6 tys. złotych! Jak to możliwe i czym podzielniki ciepła, które większość z nas ma w mieszkaniach, różnią się od ciepłomierzy? Na te pytania odpowiedział inżynier Adam Błażowski, specjalista branży efektywności energetycznej.
W programie "Dzień Dobry TVN" znany z takich formatów jak "Darek Solo" czy "Totalne remonty Szelągowskiej" stolarz Dariusz Wardziak pokazał, jak samodzielnie wykonać drewniane deski kuchenne. Jak się okazuje, nie jest to wcale takie trudne. A wykonując taką deskę samodzielnie, będziemy mieć kuchenny gadżet dokładnie o takim kształcie, jak potrzebujemy. Taka deska może pełnić w naszych kuchniach również dekoracyjną funkcję.
Specjalnie dla każdego bohatera "Totalnych remontów Szelągowskiej" Dorota Szelągowska wraz z zespołem tworzy projekt remontu całego mieszkania albo domu. Projektowanie zajmuje naszej ekipie sporo czasu, ponieważ bardzo zależy im, aby trafić w gusta bohaterów każdego odcinka oraz spełnić ich potrzeby. Za każdym razem chcą też stworzyć coś oryginalnego, co będzie odpowiadało charakterowi danej osoby. Wiosną w 2. sezonie programu zobaczymy całkiem nowe projekty. Czym kieruje się projektantka wnętrz przy ich tworzeniu? Czy bierze pod uwagę aktualne wnętrzarskie trendy?
Wiosnę na antenie TVN oraz HGTV zobaczymy nowy sezon programu "Totalne remonty Szelągowskiej". Prowadząca ten format zdradziła nam, co zobaczymy w nadchodzących odcinkach. Formuła tego formatu nie ulegnie zmianie, ponieważ dotychczasowa doskonale się sprawdza. Nie znaczy to jednak, że będzie nudno. Każdy odcinek to nowi bohaterowie, nowe historie i nowe TOTALNE remonty! To będzie wiosna pełna emocji i pięknych wnętrz.
Wiosną na antenie TVN oraz HGTV zobaczymy 2. sezon programu "Totalne remonty Szelągowskiej". Podobnie jak w przypadku pierwszego sezonu odcinki nagrywane są w czasie pandemii. Dorota Szelągowska przyznała, że pandemia oraz obowiązkowe zastosowanie wszelkich środków ostrożności mają wpływ na pracę na planie, niemniej jednak jej nie dezorganizują. Dodatkowo projektantka wnętrz przyznała, że możliwość pracy podczas pandemii jest dla niej oraz dla jej ekipy niezwykle ważna i bardzo to doceniają.
Ogłaszamy, że na antenie HGTV wiosna nadchodzi wielkimi krokami. A wraz z nią całkiem nowe sezony waszych ulubionych programów wnętrzarskich i ogrodowych. Tym razem postawiliśmy na sprawdzone, znane i lubiane formaty! Będzie mnóstwo pięknych wnętrz, niesamowitych ogrodów oraz dobrych i charyzmatycznych ludzi. Chcemy dawać wam inspirację, rady, ale także przekazywać mnóstwo dobrej energii. Bo tej naszym prowadzącym nie brakuje!
- Ten program niesie nadzieję - mówi Dorota Szelągowska o "Totalnych remontach Szelągowskiej". Drugą edycję obejrzycie w TVN, w HGTV i na player.pl już w kwietniu. Tymczasem zobaczcie, co dzieje się na planie jednego z odcinków nowego sezonu!
Tej wiosny na antenę HGTV z całkiem nowymi odcinkami, a co za tym idzie patentami oraz projektami, wrócą wasi ulubieni prowadzący. Maja Popielarska, Izabela Szarmach, Olga Piórkowska, Iwona Durka, Krzysztof Miruć, Dominik Strzelec, a także Karolina Szwarc, Konrad Łaszewski oraz Maciej Mindak - ich wszystkich zobaczycie w nieco nowej i bardzo wiosennej odsłonie.
"Jesteśmy w domu!", czyli show, jakiego jeszcze nie było! Bądź gotowy na mnóstwo niespodzianek i zabawy. Atrakcji będzie aż po sufit! Oglądaj wielki rozrywkowy show w niedzielę o 20:05 w TVN i Playerze!
Nasze czworonogi kochamy pomimo wad, a mimo to niektóre ich zachowania bywają uciążliwe. Podczas jedzenia niektóre z nich brudzą i chlapią podłogę naokoło misek, nie mając odpowiedniej podstawki przesuwają też miskę po całej podłodze. Dodatkowo dla wyższych piesków weterynarze polecają ustawiać miski na podwyższeniu, dzięki czemu później zwierzaki nie mają problemów z kręgosłupem. Takie podstawki mogą wydawać się kosztowym zakupem, ale nie, gdy zrobimy je sami. Jak? To w programie "Dzień Dobry TVN" pokazała Agnieszka Witkowska. Ekspertka udowodniła, że wykonanie takiej podstawy nie jest trudne, a wystarczy nam dosłownie kilka rzeczy.
Rośliny potrzebują światła przez cały rok, również zimą. Ogrodnik Łukasz Skop zna wiele domowych sposobów na doświetlenie roślin w czasie, kiedy jest tego światła mniej. Zaprezentował je w programie "Dzień Dobry TVN". - W niektórych przypadkach wystarczy postawić roślinę bliżej okna, a czasem konieczne jest dodatkowe oświetlenie - powiedział i pokazał swoje patenty. Zaznaczył też, że różne gatunki roślin potrzebują różnego rodzaju oświetlenia, zaznaczył też, które rośliny najbardziej potrzebują takiego doświetlenia.
W każdym odcinku programu "Pomysłowe projekty" jego prowadząca - architektka wnętrz Iwona Durka - przygotowywała dwa projekty, spośród których bohaterowie i zarazem właściciele remontowanych pomieszczeń, wybierali jeden. Ten, który bardziej przypadł im do gustu. Później wybrany projekt był realizowany przez Iwonę Durkę oraz jej ekipę. By trafić w gusta swoich zleceniodawców Iwona Durka zawsze starała się stworzyć dwa zupełnie inne projekty. Przy ich rysowaniu zawsze brała pod uwagę, to w jakim stylu urządzone jest mieszkanie bohaterów oraz jakie wnętrzarskie style lubią. A że w 1. sezonie "Pomysłowych projektów" spotkaliśmy zupełnie różnych ludzi, to nasza prowadząca miała okazję opowiedzieć nam o wielu wnętrzarskich stylach. Zebraliśmy je specjalnie dla was!
Jesienią w programie "Pomysłowe projekty" Iwona Durka wraz ze swoją ekipą stworzyła 10 całkiem nowych stylowych pomieszczeń dla 10 wyjątkowych rodzin. Na początku każdego odcinka każdy z bohaterów wybierał jeden z dwóch przedstawionych przez architektkę wnętrz projektów. Później, pod nieobecność właścicieli Iwona Durka oraz jej zespół: Szymon i Mariusz, wcielali wybrany projekt w życie. Dopiero po zakończeniu prac nasi bohaterowie widzieli ich efekty. W wielu przypadkach realizacje przerosły najśmielsze oczekiwania!
Katarzyna Jaroszyńska uwielbia jeździć po Polsce w poszukiwaniu wyjątkowych, oryginalnych, pięknych i designerskich domów. Mogliście obserwować to m.in. w programie "Nieoczywiste miejsca". Podobne zadania ma w "Dzień Dobry TVN", gdzie w ramach cyklu "Odpicowane mieszkanie" pokazuje ciekawe domy oraz ich właścicieli. Ostatnio odwiedziła miejsce, które powstało z myślą o środowisku. Jak wygląda taki ekodom i jak się w nim mieszka?
Dywany, dywaniki, wycieraczki - na rynku mamy dostępnych mnóstwo opcji. O tym, jak wybrać idealne akcesoria do swojego wnętrza w programie "Dzień Dobry TVN" opowiedział architekt Jonatan Kilczewski. Ekspert pokazał, jakie propozycje można aktualnie znaleźć w sklepach, wskazał, co jest teraz modne i doradził, czym się kierować przy wyborze. A biorąc pod uwagę mnogość opcji, podjęcie decyzji może okazać się trudne. Dlatego możemy się kierować różnymi , nawet niecodziennymi kryteriami, takimi jak np. ekologia i chęć zrobienia czegoś dobrego dla środowiska.
W nowym cyklu "Dzień Dobry TVN" - "Sama to ogarniesz" projektantka wnętrz Magda Borowiak-Wróblewska pokazuje, jak samodzielnie wykonać meble oraz akcesoria do naszych wnętrz. Z jej poradników możemy dowiedzieć się m.in., jak samemu stworzyć dekoracyjną poduszkę. To doskonała ozdoba zarówno do naszej sypialni, jak i salonu. A jej wykonanie jest naprawdę proste. Wystarczy mieć poduszkę, poszewkę, taśmę z piórkami i dobry klej do tkanin. Przydadzą się także tektura oraz nożyczki.
Lasy czy ogrody w słoiku od kilku sezonów są bardzo popularną ozdobą polskich wnętrz. Niestety często okazują się również bardzo drogą dekoracją i nie wszyscy możemy sobie na nią pozwolić. W programie "Dzień Dobry TVN" ekspert Łukasz Skop pokazał, jak łatwo i szybko wykonać taką roślinną ozdobę samemu. Prawidłowo wykonany dziki las w szkle dobrze wygląda przez cały rok.
Wnętrzarskie trendy nieustannie się zmieniają. Na bieżąco z nimi stara się być prowadząca "Nieoczywiste miejsca" Kasia Jaroszyńska. W programie "Dzień dobry TVN" spotkała się z ekspertką urządzania wnętrz Ewą Mierzejewską, aby porozmawiać o tym, jakie kolory są teraz modne. To bardzo ogólnikowe pytanie sprawiło, że mogliśmy dowiedzieć się wielu rzeczy na temat polskich wnętrz. Jak się okazuje nie ma jednego czy dwóch modnych kolorów, można jednak zauważyć, że dominują stonowane barwy. Jak wprowadzić je do naszych pokoi?